איך להתאפר נכון לאירוע? מדריך מיוחד!

להתאפר לאירוע

להתאפר לאירוע

איפור ערב הוא אומנות שמשלבת שילוב צבעים, הצללות והארות, עבודה עם מברשות איפור ושימוש במוצרים שונים ומגוונים. איפור ערב יכול להיות טריקי אם לא יודעים איך מתאפרים נכון, איך משתמשים במוצרים או במברשות ספציפיות, אבל עם קצת הכוונה וכמה טיפים שימושיים – תוכלי להתאפר כמו כוכבת הוליוודית זוהרת. בואי נתחיל!

הבסיס

כשמו כן הוא, הבסיס לאיפור (נקרא גם מייקאפ). מעבר לחשיבות בחירת הגוון הנכון לפי גוון העור שלך, חשוב יותר המרקם והגימור שלו. עם בסיס נוזלי הכי קל לעבוד, וגם להתאים לגוון לעור. כדאי לבחור בגימור טבעי או מט ולא מבריק, כדי לא להיראות מזיעים מדי.

שימוש בצלליות

צלליות הן העניין הכי טריקי ומבלבל בעבור מתאפרות, בעיקר משום שדרושה להן טכניקה מינימלית כדי ליצור מראה מחמיא. עם זאת, כדאי שתדעי שלא חייב להיות מאפרת מקצועית כדי לעבוד עם צלליות, ואפשר בכל זאת להוציא מהן את המיטב גם בלי טכניקה מסובכת או מברשות משוכללות. צריך להכיר שני עקרונות עיקריים: צללית בהירה מניחים על העפעף וצללית כהה יותר מניחים בדרך כלל בפינות החיצוניות של העין, תוך טשטוש קל כדי שלא יהיו כתמיות. האם אפשר להשתמש באצבעות? כמובן! הניחי את צללית הבסיס באמצעות טפיחות קלילות על כל העפעף. אפשר לוותר על הצללית הכהה, אך אם תקחי ממש קצת חומר עם האצבע ותטפחי בחלק החיצוני של העין, תצרי מראה עם יותר עומק ועניין.

ומה עושים עם המברשות?

מברשות איפור הן כלי מצוין ליצירת לוקים שונים. למייקאפ תרצי מברשות גדולות ומעט צפופות יותר (אך לא דחוסות, אלא אם תרצי מראה מייקאפ כבד יותר), ולמברשות העיניים תצטרכי אחת להנחת הצללית, שהיא בדרך כלל שטוחה, ואחת לטשטוש, שהיא פלאפית. רוצה לתקתק עניינים? אפשר לטשטש גם עם מברשת ההנחה, אם היא לא דחוסה. את המייקאפ אפשר להניח עם הידיים, אבל הוא לא ייראה טוב כמו הנחה עם מברשת.

להתאפר לאירוע

השפתיים

אחד המוקדים הכי דומיננטיים בפנים שלנו. בחירת השפתון (או האודם, או הליקוויד) מתבססת בעיקר על הטעם האישי ועל המראה שתרצו ליצור. עדיף לבחור בשפתון או ליקוויד עמיד שישרוד כל הערב, אבל אפשר לבחור במוצר רגיל שאת אוהבת ולעשות טאץ' אפ מדי פעם.
טיפ: אם מתאפרים באיפור עיניים דומיננטי, כדאי לאפר את השפתיים בעדינות ולהפך. שני מוקדים דומיננטיים יכולים ליצור מראה כבד ופחות מחמיא, אלא אם יודעים איך לשלב באופן מדויק.

שדרוגים

אחרי הבסיס, העיניים והשפתיים, יש עוד דברים שתוכלי לעשות. אם את לא מכירה את ההיילייטר, זה בדיוק הזמן להשתמש בו. היילייטר ייתן לך הארות ונצנוץ מחמיאים. קצת חומר על האצבע ומריחה קטנה על עצמות הלחיים, גשר האף וקו השפה העליונה ייתנו לך מראה זוהר של שטיח אדום. איפור גבות יכול להיות מצוין בעיקר אם הגבות דלילות – ואפילו לא חייב איפור ייעודי. אפשר להשתמש בצללית בצע תואם לצבע הגבות.
טיפ: כדאי להשתמש בצבע טיפה בהיר יותר מצבע הגבה, כדי לא ליצור מראה כבד מדי. הוסיפי קצת סומק על תפוחי הלחיים, מסקרה עדינה או דומיננטית לפי הטעם האישי, קצת בושם לתחושה טובה – ואת מוכנה!

 

גם אם את לא בטוחה איך מתאפרים, אפשר להשיג מראה מחמיא ועדין תוך מספר דקות ועם שימוש בכמה מוצרים בודדים. אל תשכחי שלאיפור אין חוקים, ואת יכולה לעשות כל מה שאת אוהבת, עם קצת הדרכה וסבלנות. אל תהססי לתקן או למחוק אם טעית, ולנסות שוב. בהצלחה!