חתונות חורף: בעלי אולמות אירועים בצפון – כדאי שתדאגו לאטום את גג האולם

חתונות חורף: בעלי אולמות אירועים בצפון - כדאי שתדאגו לאטום את גג האולם

האם גם אתם בעלי אולמות, גני ומתחמי אירועים בצפון – כאלה אליהם מגיעים ברגעים המרגשים של החיים כמו חתונות, בר/בת מצווה בריתות וכו׳? אין ספק כי צפון הארץ הוא בהחלט מקום מבוקש לערוך בו שמחות ואירועים מרגשים כאלו – לא רק בקרב תושבי האזור, אלא גם על ידי רבים אחרים מכל קצוות הארץ שמבקשים לחגוג באווירה הפסטורלית והנעימה שרק צפון הארץ יודע להציע. נכון, רבים רוצים להתחתן ולחגוג בקיץ, עונה שיש לה הרבה יתרונות כמובן, אך במיוחד בצפון הארץ נראה כי רבים דווקא מעוניינים לחגוג באופן ספציפי בחורף, זאת מפני שהאווירה החורפית בצפון הארץ היא דבר כל כך מיוחד וקסום שאין שני לו בעולם כולו. בדיוק בגלל זה אנחנו בטוחים שאתם עסוקים מאד בכל שנה לקראת עונת החורף, ומעבר לשלל המשימות שיש לכם לקראת עונת חתונות פורה, אנו מעוניינים להזכיר לכם כאן להקפיד על איטום הגג שלכם. בואו ננסה להבין למה זה כל כך חשוב.

כמויות אדירות של גשם מדי שנה

הידעתם שבעונת החורף בישראל, קבלני איטום גגות בצפון נחשבים אולי לבעלי המקצוע העסוקים ביותר, ואם תחפשו אותם בעונת השיא ספק אם תצליחו להשיג ביקור בתוך ימים ספורים, לעיתים תאלצו לחכות אפילו יותר מחודש. הסיבה לכך היא כמובן כמות המשקעים הגדולה באזור הזה. מדובר בשלושה חודשים מרוכזים פחות או יותר של גשם, אבל כזה שיורד בכמויות אדירות. מי שלא ידאג לאיטום איכותי מבעוד מועד עשוי לשלם על זה ביוקר בחורף.

 

 

אז כשזה קורה בבתים פרטיים, עוד מילא. אפשר לאלתר פתרון או לחכות לקבלן איטום ולרוב עבודת השיפוץ היא קטנה ופשוטה. כשמדובר כבר על מקומות גדולים כמו אולמות וגני אירועים, העבודה עשויה להיות גדולה ורצינית ואולי אפילו כזו שלא תוכלו לעשות במהלך החורף. במקרים הקיצוניים עם נזילות חריפות, בעלי עסקים נאלצים לסגור את העסק עד לבוא האביב, כלומר הפסדים של מאות אלפי שקלים, לפעמים אפילו יותר.

מכינים את עצמכם מראש לחורף שקט ומוצלח בעסק

טיימינג איז אבריטינג בחיים, לא ככה? בעניין של איטום גגות לחורף זה לחלוטין נכון. תשאלו כל קבלן איטום מקצועי ותשמעו שהזמן הטוב ביותר לאטום את הגג זו עונת הקיץ. השמש ומזג האוויר החם מייבש את חומרי האיטום מצוין ומחזק את האטימה, ומעבר לכך אפשר לבחון בבוא הסתיו והגשם הראשון את איכות האטימה ולתקן בזמן אם יש צורך.

כמובן שבעונה הזו קבלני איטום הגגות עסוקים פחות וגם המחירים של האיטום זולים יותר בגלל העונה החלשה והעובדה שביצוע עבודות האיטום הוא פשוט הרבה יותר בקיץ. בקיצור – אל תחכו עם זה לרגע האחרון ודאגו מראש לאיטום איכותי כדי שתוכלו להיות בראש שקט.

לסיום: שני דגשים חשובים

אז עשיתם בשכל והחלטתם לאטום את הגג לפני שהחורף מגיע – מצוין! כשאתם פונים אל בעלי המקצוע כעת, אלו הם הדברים שאתם רוצים לבחון:

  • שימוש בחומרי איטום שמתאימים לחומרים הקיימים: חומרי איטום מסוגים שונים נוטים שלא להתמזג כראוי יחד. בדקו עם הקבלן כי הוא משתמש בחומרים מתאימים.
  • הכנה מקצועית לאיטום: ההכנה היא חלק חשוב לא פחות מהאיטום עצמו והיא כוללת ניקיון של הגג, של שאריות האיטום והרמה של דודים ומרזבים שמפריעים.

אם תדאגו לעשות את זה בזמן ותקפידו שאתם מקבלים שירות מקצועי בלבד, תוכלו לצלוח בצורה טובה את עונת החורף ללא הפסד כספי מיותר.