סובלות מנשירת שיער? אפשר לטפל בזה לפני היום המאושר שלכן

סובלות מנשירת שיער? אפשר לטפל בזה לפני היום המאושר שלכן

נשירת שיער היא תופעה נפוצה שמתרחשת לא פעם על רקע של לחץ וחרדה. אם אתן עתידות להתחתן בקרוב ומבחינה בקבוצות שיער על הכרית, יש מה לעשות בעניין. כיצד? להלן כל הפרטים על נשירה ועל דרכי הטיפול הטובות ביותר.

מתחתנות בקרוב וסובלות מנשירת שיער? ובכן, יש לכך סיבה

בשעה טובה אתן עתידות להתחתן וכחלק מההכנות אתן בוודאי נתונות תחת לחץ רב. הלחץ מהארגון משפיע באופן משמעותי לא רק על מצב הרוח שלכן אלא גם על השיער, כאשר לא מעט נשים מדווחות כי רגע לפני החתונה הן מגלות נשירה אשר משפיעה מאוד על הדימוי והביטחון העצמי. חשוב להסביר כי נשירת שיער אצל נשים היא תופעה נפוצה מכמה סיבות, והיא עלולה להתרחש בכל גיל, גם בגילאים צעירים מאוד.  הסיבה המרכזית לדילול שיער ונשירה מואצת מתרחש על רקע של לחץ. אם אתן בלחץ ובחרדה כתוצאה מארגון האירוע כמו גם ההתרגשות, המתח מתבטא לא פעם בכיווץ של שרירים בגוף כמו באזור העורף ובקרקפת. הכיווץ עצמו משפיע על זרימת הדם שמגיע לקרקפת, ולכן במידה וזרימת הדם מואטת, מנגנון הצמיחה הטבעי של השיער נפגם ובהתאם לכך מתרחש קצב נשירה מואץ.

ההשפעה של לחצים רגשיים על השיער שלכן

ההתרגשות והלחץ בתקופה שלפני החתונה הם טבעיים אך גם עלולים ליצור לא מעט שינויים במצב הרוח. נוסף לכך, לחצים רגשיים שמקורם בארגון החתונה גורמים לשינויים הורמונליים שבמסגרתם מופרשים רמות גבוהות מאוד של אדרנלין שגורמת לרגישות מוגברת בזקיקי השיער וכתוצאה ישירה מכך גם לנשירה. מאחר שלחרדה ולחץ יש השפעה משמעותית על הקרקפת, חשוב לטפל בהקדם ולא לחכות לדקה ה-90 עד לחתונה מאחר שמדובר בתהליך. החדשות הטובות הן שניתן לטפל בנשירה באופן מהיר ויעיל, כפי שנציג לכן כעת.

כיצד מטפלים בנשירה?

ראשית, ניתן לנקוט בפעולות פשוטות. הפעולה הראשונה היא להימנע קודם כל מסירוק השיער כאשר הוא רטוב, מאחר ושיער רטוב הוא חלש ופגיע יותר ועל כן סירוק אגרסיבי עלול לגרום לנשירה מואצת. מאחר ואתן כלות ובודקות לא מעט תסרוקות לקראת החתונה, עדיף להימנע מתסרוקת אגרסיבית מדי כמו קוקו אסוף ומשוך שעלול לגרום לעומס רב על הקרקפת הרגישה ממילא, ועל כן העדיפו לתת לשיער שלכן לנשום ולהיות משוחרר כמה שניתן. במידה ואתן מתכננות ללכת לביקור אצל הספר לבחון תסרוקות, העדיפו להשתמש בספריי מגן חום כמו גם להימנע ככל האפשר משימוש במכשירים פולטי חום שמשאירים את השיער יבש ושברירי מאוד. מאחר שמדובר בתקופה לחוצה, שטפו את השיער לסירוגין – יום כן ויום לא והעדיפו להשתמש בתכשירי שיער ייעודים לטובת נשירה. מדובר בתכשירים להם ריכוז גבוה של חומרים טבעיים כמו חמאת שיאה, שמן זית ועוד שמגבירים את הלחות ומסייעים להרגעה של הקרקפת.

סובלות מנשירת שיער? אפשר לטפל בזה לפני היום המאושר שלכן

קשר בין גוף לנפש – רגע לפני החתונה

חלק משמעותי מעידוד מחודש של צמיחת השיער יכול להתבצע באמצעות עיסוי הקרקפת בזמן המקלחת. את העיסוי מומלץ לבצע באמצעות מסכה משקמת שיכולה גם היא לתרום לחיזוק שורש השיער, ובהתאם לכך לגרום לשיקום של זקיק השיער עוד לפני החתונה. חלק משמעותי נוסף בתהליך של שיקום השיער והתמודדות צריך להתבצע באמצעות קבלת שליטה על הלחץ בו אתן שרויות. הקפידו לבצע מדיטציה של לפחות 5-10 דק' ביום, להקפיד על פעילות ספורטיבית כמו גם ליצור לעצמכן סביבה תומכת, כל זאת מתוך מטרה לטפל בלחץ ובכך גם להשפיע על קצב הנשירה.

לסיכום, נשירת שיער לפני חתונה היא בהחלט תופעה נפוצה שמתרחשת אצל לא מעט נשים. החדשות הטובות הן שהיום ניתן לטפל בנשירה ובכך למנוע דילול מסיבי, כל זאת כחלק מההכנות לחתונה אבל גם מתוך מטרה למנוע מנשירת השיער להתרחש גם חודשים ושנים לאחר היום המאושר ביותר בחייכן.