דואגת למשפחות בפריפריה – עמותת אחינועם בראשות רפי, משה ואיל אדרעי פועלת לצמצום הפערים בחברה הישראלית

משפחת אדרעי היא משפחה שורשית שנולדה וגדלה בעיר צפת, כאשר בני המשפחה הם חלק משושלת בת 12 דורות. האחים לבית אדרעי החליטו להרים את הכפפה ולהקים עמותה אשר מתמקדת בצמצום הפערים בחברה הישראלית, לצד קידום הפריפריה. למרות עבודה ענפה שמתרחשת החל משנת 2018, העמותה שלהם הצליחה לשמור על פרופיל תקשורתי נמוך, אולם כעת הגיע הזמן שגם אתם תכירו את מי שדואגים למשפחות בפריפריה ואף מובילים ליצירה של שינוי משמעותי בחברה הישראלית.

עמותת אדרעי – תמיכה בפריפריה באמצעות שורה של תוכניות

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מתוך חובה מוסרית וערכית לצמצום הפערים בחברה הישראלית שרק הולכים וגדלים. במסגרת פעילות העמותה מתמקדים המייסדים בקידום של תוכניות חברתיות רבות, כמו למשל תוכנית הליווי ארוכות הטווח. מדובר בתוכנית שמתחילה לפעול בבית הספר עוד בגילאים צעירים – החל מגיל 16, וזאת מתוך מטרה לאפשר לבני ובנות נוער להתגבר על חסמים ואתגרים ובהתאם לכך להגשים את עצמם. במסגרת ה תוכנית הזו אשר פועלת בערי הפריפריה מספקת העמותה ליווי אישי המתבצע לכל אורך הדרך בליווי מצד המתנדבים לצד שיתוף פעולה המתבצע ביחד עם גורמי החינוך והרווחה.

הייחודיות של התוכנית הזו נובעת בעקבות היכולת של העמותה לספק את הליווי החל מגילאים צעירים ועד לשלבים מאוחרים יותר בתחנות חשובות כמו צבא, אקדמיה ובהמשך גם בשוק התעסוקה, כאשר באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא תגובות אוהדות מצד בוגרי התוכנית אשר דיווחו על רמת שביעות רצון גבוהה כמו גם הערכה רבה לפעילות של העמותה אשר דוחפת אותם להצלחה, כחלק מהבנה כי רק כך ניתן יהיה להוביל ליצירה של מערך שמצמצם את הפער.

 

 

חלוקה של מחשבים בזמן מגפת הקורונה – חלק מהותי מקידום הפריפריה

חלק מהותי מהפעילות של העמותה מתמקד לא רק בזמן שגרה אלא גם במצב של משבר, כפי שהתרחש בזמן מגפת הקורונה. רפי אדרעי פועל למען הפריפריה בישראל ביחד עם אחיו משה אדרעי וכן איל אדרעי וזאת באמצעות קידום של חלוקת מחשבים שהתחילה בזמן המגפה בעקבות בקשות חוזרות מצד משפחות מעוטות יכולות. במסגרת המבצע הארצי הצליחו המייסדים ביחד עם המתנדבים לגייס מעל ל-25,000 מחשבים ולחלק אותם למשפחות, כאשר לאור ההצלחה הוחלט לקדם תוכנית בשם "לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה" שנועד להוביל להזדמנות שווה מבחינת היכולת לחבר את התלמידים בפריפריה לאמצעים טכנולוגיים, כחלק מקדמה אשר מגיעה לידי ביטוי בציוד מחשוב המאפשר למידה מרוחקת, גם לאחר סיום המגפה.

שיפוץ מבנים וקידום חינוך מוזיקלי

תוכנית נוספת של העמותה מתמקדת בשיפוץ מבנים, כאשר מה שהתחיל בתור פיילוט בעיר צפת בה נולדו וגדלו האחים לבית משפחת אדרעי בדמות שיפות הספרייה העירונית הוביל להבנה כי באמצעות שיפוץ וקידום של חינוק מוזיקלי ניתן יהיה להוביל ליצירה של מערך התומך בנוער בישראל, ומאפשר לו לקבל תשתית חינוכית איכותיות המבוססת בין היתר גם על קידום של חינוך מוזיקלי. תוכנית זו זוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות, כאשר בעתיד התוכנית תתרחב לערים נוספות בכל רחבי הארץ.

לסיכום

עמותת אחינועם פועלת מזה שנים ארוכות למען הפריפריה במדינת ישראל, תוך שימת דגש על צמצום הפערים. כמי שרואים בעבודה החברתית כחובה מוסרית, ניתן בהחלט לומר כי מדובר בעמותה חשובה אשר מצליחה להוביל ליצירה של שינוי משמעותי בפני החברה הישראלית, ובסיוע לאלו אשר זקוקים לכך.