עוצרים את הסבל: מטפלים בעצירות לאיכות חיים טובה יותר

עוצרים את הסבל: מטפלים בעצירות לאיכות חיים טובה יותר

 עצירות: תופעה שכיחה המשפיעה על איכות החיים

ע"פ הערכות, כ 20% מהאוכלוסייה סובלים מתופעה של עצירות. מדובר בתופעה המאופיינת בנפיחות בבטן, אי נוחות, דימום או כאב, תחושה של התרוקנות לא מלאה וכן כאבי בטן חזקים. למעשה, עצירות מוגדרת כרונית במידה והיא מופיעה ב 25% מהזמן בפרק זמן של שלושה חודשים, פחות משלוש יציאות של צואה בשבוע וכן תחושת מאמץ וקושי בעת היציאה. על כן, חשוב להבין כי במידה והתסמינים מופיעים, נדרש לפנות לרופא באופן מידי לטובת ביצוע בדיקות – בייחוד כאשר מדובר בתופעה שמתרחשת ממש לפני הרגע החשוב ביותר של חייכם, יום החתונה.

כיצד מטפלים?

החדשות הטובות הן שבאמצעות בדיקה מוקדמת וכן מוצרים טבעיים ניתן לסייע לפעילות התקינה של המעיים, ובהתאם לכך להפחית את תסמיני העצירות. מאחר והיא עלולה להתרחש גם אצל אנשים בריאים לחלוטין, היא משפיעה באופן משמעותי על איכות החיים ובוודאי על היכולת להתארגן בצורה רגועה לקראת יום החתונה. במקום לסבול, נדרש קודם כל להבין מהו המקור של העצירות ולהבין האם מדובר בעצירות כרונית. במידה ולא ומדובר בתופעה נקודתית, ניתן בהחלט לבחון לפנות לחברות המתמחות בייצור ואספקה של מוצרים טבעיים. אחד המוצרים המובילים בקטגוריה הזו הוא יובסלקס אן ג'י המורכב ממרכיבים צמחיים הידועים בשל הסגולות הרפואיות שלהם. מדובר במרכיבים טבעיים שידועים מאוד בעיקר במזרח, וזאת בשל היכולת להשתמש בצמחי מרפא לטובת התמודדות עם התופעה של העצירות. מדובר במוצר מומלץ מאוד ועל כן הוא מהווה הזדמנות מצוינת ליצור מערך תומך לטובת התמודדות עם התסמינים. מאחר ומדובר בתופעה לא נעימה בלשון המעטה ואף מציקה, חשוב כבר עכשיו ליצור שינוי באורח החיים הכולל בין היתר את המוצרים הטבעיים לצד שינוי באורח החיים. כיום ניתן לבצע רכישה גם של תוספי תזונה ייעודים עם סיבים תזונתיים לטובת עידוד פעילות המעיים והקיבה, כאשר כלל תוספי התזונה הללו מורכבים מרכיבים טבעיים בלבד. דווקא סיטואציה לא נעימה (בלשון המעטה) היא זו שיכולה לגרום לכם ליצור אורח חיים בריא יותר – אותו תוכלו ליישם גם לאחר החתונה.

עוצרים את הסבל: מטפלים בעצירות לאיכות חיים טובה יותר

שחרור עצירות באמצעות צעדים פשוטים

על מנת לשחרר את העצירות וליצור איכות חיים טובה יותר לקראת האירוע, חשוב קודם כל לשנות את אורח החיים ולעסוק בפעילות אירובית קבועה כמו ריצה או אפילו הליכה מהירה. מאחר ובזמן פעילות אירובית התנועתיות של הגוף והמעיים בפרט עולה, ניתן להבחין בשיפור משמעותי מבחינת היציאות. זאת ועוד, צריכה של סיבים תזונתיים כמו שזיפים ופירות הדר יכולים מאוד להקל על המעיים. הקפידו לשתות הרבה מים וכן לתרגל טכניקה של עבודה עם רצפת האגן לטובת התרוקנות. כיצד מתרגלים? ובכן, בשלב הראשון הניחו את הרגליים שלך על השרפרף ובדקו כי הברכיים שלכם ממוקמות קדימה. הניעו את פלג הגוף במעגלים ולאחר מכן נסו לקרב את הברכיים זו לזו, כדי לבצע פתיחה מלאה של פי הטבעת. שימו לב כי אם אתם מרגישים שאתם חייבים ללחוץ נשמו היטב עמוק, כל זאת לטובת עבודה נכונה עם רצפת האגן באופן בטוח. במידה ואתם חשים כי עדיין אין שיפור, ישנן תרופות טבעיות כמו אלוורה או סנה שממריצות את המעי. עם זאת, כל לקיחה של תרופה טבעית כמו גם שינוי באורח החיים צריך להתבצע בליווי מצד הרופא המטפל, לטובת יצירת מערך מאוזן שדרכו ניתן לאזן את פעילות המעיים.

 

לסיכום, תופעה של עצירות רגע לפני החתונה היא לא נעימה ומציקה במיוחד. אולם, באמצעות אבחון מוקדם וכן יצירת שינוי ממשי בשגרת החיים וכן טכניקות להקלה אותן הצגנו לכם בסקירה תוכלו ליצור שינוי ממשי. אנו מזכירים כי במידה ויש החמרה, חשוב לפנות לרופא לקבלת טיפול רפואי.