עיצוב שמלות ערב: המדריך להצלחה

עיצוב שמלות ערב: המדריך להצלחה

אחד מהפריטים הנמכרים ביותר בעולם עיצוב האופנה הוא ללא ספק שמלות ערב אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מהמלתחה של כל אישה. אם עד לפני מספר שנים היכולת לעצב ולתפור שמלת ערב בהתאמה אישית הייתה שמורה רק לתופרות המתמחות בתפירה עילית, כיום כל אחד יכול לעצב שמלת ערב מרהיבה שתגרוף מחמאות ואף תהווה אפשרות לפתיחה של קריירה ענפה בתחום. כיצד מעצבים את שמלת הערב המושלמת? להלן מדריך להצלחה:

בחירת בדים איכותיים

מאחר ומדובר בשמלת ערב, הבחירה של חומרי הגלם ממנו עשויה השמלה ובפרט הבדים היא בחירה חשובה מאוד ובעלת השלכות דרמטיות על העיצוב הסופי. על כן, רצוי לבחור בבדי ערב מחמיאים, יפים ואיכותיים אותם מזמינים דרך חנות בדים בעלת שם וכזו שיכולה לספק לכם את הבדים במשלוח מהיר עד לבית. בכך, תוכלו לא רק לחסוך זמן אלא גם ליצור תמהיל רכישה שלוקח בחשבון את הצרכים הפרטניים שלכם לטובת עיצוב של

גזרה

כאשר אתם מעצבים וגוזרים את הבד, אתם צריכים לחשוב לעומק על הגזרה אותה אתם רוצים ליצור – האם מדובר בגזרה ישרה של שמלה או לחילופין שמלה בגזרת בתולת ים. אם מדובר בשמלה אותה אתם תופרים לעצמכם או לחברה קרובה, עדיף לבצע מדידה מדויקת של האגן והחזה ורק לאחר מכן לשרטט את השמלה כך שתוכלו להיות ממוקדים כמו גם ליצור שמלת ערב מחמיאה שיושבת בצורה מושלמת על הגוף.

קבלת השראה

דרך מצוינת לקבל השראה לגבי עיצוב של שמלה יכול להתבצע באמצעות שיטוט ברשתות החברתיות. מעבר לעובדה כי מדובר בפלטפורמה מצוינת למעצבים מובילים להציג את הדגמים החדשים, תוכלו להפעיל את הדמיון שלכם ובכך ליצור שמלה מקורית משלכם או שמלה על זמנית שעוברת אינטרפרטציה לפי טעמכם האישי. בנוסף, באמצעות ייעוץ מקצועי מצד חנות בדים מובילה תוכלו לקבל השראה ליצירה של שמלת ערב מיוחדת ומחמיאה בתפירה אישית שלכם ותוך שימת דגש על שימוש בבדים איכותיים.

תפירה ידנית

אם זו הפעם הראשונה שאתם מעצבים שמלת ערב, רצוי קודם כל לבחור בדגם פשוט  יותר אותו אפשר לתפור בעבודת יד. עבודת יד קפדנית תאפשר לכם  לשים דגש על הפרטים הקטנים כמו גם לבצע שינויים כמו למשל שינוי מכפלת, מבלי להתעסק עם גזרה מורכבת מדי שתוביל בסופו של דבר ליצירה של שמלה שאינה תואמת את החזון העיצובי שלכם. לאחר שהשלמתם את הדגם הראשוני, השלב הבא הוא להתמקצע בעבודה עם מכונת תפרה מתוך מטרה לעבוד עם בדים חזקים יותר כמו למשל בד עשוי פייטים או אבנים שנחשב לאחד הבדים הנפוצים והאהובים ביותר בקטגוריה של שמלות ערב.

עיצוב שמלות ערב: המדריך להצלחה

עיטורים

חלק משמעותי בתהליך העיצוב של שמלת ערב כולל גם עיטורים אותם מבצעים בעבודת יד ע"פ תפירה או ע"י הדבקה. כאשר אנו מתייחסים לעיטורים הכוונה היא גם לאבנים כמו גם אפליקציות מבד אותן תופרים, מתוך מטרה ליצור שמלת ערב קלאסית אבל עם טוויסט. מדובר באלמנט קטן אך משמעותי מאוד אותו צריך ליישם בתהליך העיצוב, מתוך מטרה ליצור עיצוב בלתי נשכח אך גם כזה שמזוהה עם הטעם האסתטי שלכם.

לסיכום

עיצוב של שמלת ערב הוא לא פשוט ודורש לא מעט יצירתיות אבל גם בחירה מדויקת בבדים וחומרי גלם שיסייעו לכם ליצור את השמלה המושלמת. אל תחששו להתנסות בבדים שונים כמו  גם לצבע דיגום חופשי על בובה עומדת, כל זאת מתוך מטרה ליצור הליך עיצוב שלוקח בחשבון הן את הטעם האישי אבל גם את הטכניקות אותו גם ניתן לבצע בעבודת יד או באמצעות מכונת תפירה, לטובת יצירה של שמלת ערב מרהיבה.