חרדה לפני החתונה? זה מה שאפשר לעשות

חרדה לפני החתונה? זה מה שאפשר לעשות

אירוע החתונה הוא אירוע משמעותי ואולי המרגש ביותר בחיים של כל זוג שמחליט למסד את היחסים. יחד עם זאת, התהליך של ארגון החתונה מעלה לא פעם חששות וחרדות שמשפיעות מאוד על איכות החיים כמו גם על היכולת למצות את תהליך ההפקה של החתונה. בנוסף, אצל לא מעט כלות וחתנים החרדות נוגעות גם לקבלת ההחלטה עצמה – האם נכון להתחתן? האם מדובר בפרטנר הנכון בעבורי? האם האירוע יהיה מוצלח? שאלות כאלו מעוררות חרדה עד לכדי מצב של שיתוק, ועל כן אם אתם עתידים להתחתן בקרוב וחווים את התחושות הקשות שמשפיעות על תחושת הערך העצמי והיכולת להתמודד בצורה טובה יותר עם ההפקה, חשוב לזכור כי אין מדובר בגזרת גורל וניתן בהחלט לטפל בחרדות – ועדיף כמה שיותר מוקדם. כיצד? להלן מספר צעדים:

פנייה לטיפול מקצועי

כאשר החרדה משתלטת על שגרת היום יום וגורמת לתחושות קשות גם מבחינה פיזית כמו למשל זיעה קרה, דופק מהיר, בחילות וכאבי בטן לצד תסמינים רגשיים כמו התבודדות, התקפי זעם, מחשבות טורדניות ועוד, רצוי מאוד לפנות לקבלת טיפול מקצועי. פורטל טיפולים המופעל ע"י מכון חיבורים הנחשב לאחד המכונים המובילים בישראל בתחום הטיפול בחרדה ודיכאון מציע לכם שפע של טיפולים בהם תוכלו להיעזר, כל זאת מתוך מטרה להתמודד עם החרדה ולשלוט בה. כיום ישנם טיפולים מתקדמים הכוללים למשל טיפול CBT הנחשב לטיפול בעל אחוזי הצלחה גבוהים מאוד בכל הקשור לטיפול בחרדה. פנייה לטיפול מקצועי מהווה דרך מצוינת ואפקטיבית לטובת יצירת שליטה כמו גם תמיכה אשר תוביל בסופו של דבר לשיפור ממשי שיגיע לידי ביטוי לא רק לפני החתונה אלא גם לאחר מכן.

פעילות ספורטיבית

מחקרים רבים שנערכו בתחום בריאות הנפש הראו כי לפעילות גופנית יש חשיבות עצומה מבחינת התמודדות עם מצב של חרדה. בזמן פעילות ספורטיבית מופרשים במוח הורמונים שמשפרים את רמות הריכוז אבל גם מעלים את מצב הרוח, ועל כן רצוי לקבוע לעצמכם לפחות פעם בשבוע אימון ביחד עם בן/בת הזוג או בליווי של חבר/ה, כל זאת מתוך מטרה להתמיד וגם להיכנס לכושר אבל בעיקר לחוות תחושות מרוממות רוח שיפחיתו באופן משמעות את החרדה.

תרגול מדיטציה

תרגול מדיטציה באופן קבוע למשך כרבע שעה עד 20 דקות בכל יום יכול לחולל הבדל עצום בתחושה האישית. לא פעם החרדה מתרחשת בעקבות מחשבות טורדניות בנוגע לעתיד וליכולת להפיק אירוע חתונה שעומד בציפיות שלכם ולכן מדיטציה יכולה מאוד לסייע לכם לקבל שליטה כמו גם להכניס מחשבות טובות שיקלו מאוד על ההתמודדות עם מחשבות וחרדה. את התרגול ניתן לבצע בכל מקום ובהאזנה למדיטציות מוקלטות ביוטיוב או דרך הצטרפות לקבוצות המתרגלות מדיטציה באופן קבוע.

חרדה לפני החתונה? זה מה שאפשר לעשות

זמן איכות עם החבר/ה הכי טוב

זמן איכות עם החברים הכי טובים שלכם מהווה דרך מצוינת ליצירה של פורקן ושיחה מלב אל לב אשר תפחית באופן משמעותי את החרדה אותה אתם חווים. מאחר ובזמן חרדה רבים נוטים להתבודד או לנסות להסתיר את התחושות, דרך זמן איכות המתבצע במסעדה, בבית קפה או אפילו אצלכם בבית תוכלו להיעזר בחברים הכי טובים שלכם לטובת קבלת אוזן קשבת ותמיכה שתסייע לכם להתמודד עם החרדות. אל תחששו לפתוח את הלב שלכם ולספר את כל מה שעובר עליכם, מתוך מטרה לקבל תמיכה והסיוע מהאנשים הקרובים ביותר לכם.

לסיכום

אם אתם סובלים מחרדה לפני החתונה אתם ממש לא לבד. מדובר בתופעה נפוצה שעלולה להתרחש גם דקה לפני הכניסה לחופה ועל כן חשוב לטפל בחרדות עוד לפני האירוע, כל זאת מתוך מטרה ליצור איכות חיים משופרת אבל גם יכולת למצות את תהליך ההתארגנות וההפקה לקראת האירוע החשוב ביותר בחייכם – יום החתונה.

*המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.