חטובים מתחת לחופה: תוספי התזונה הם חלק בלתי נפרד מהתפריט!

חיטוב לפני החתונה

חיטוב לפני החתונה

בשביל רוב האנשים הבוגרים, יום החתונה הוא היום המרגש והמשמעותי בחייהם. זהו היום בו נגמרים החיים מסוג אחד ומתחילים חיים חדשים, חיי משפחה על כל המשמעויות שיש לדבר. אין זה פלא אם כן שאת היום הזה נהוג לחגוג במסיבה גדולה אליה מוזמנים בני משפחה, חברים, מכרים ועמיתים של בני הזוג. אירוע החתונה מגיע לאחר שבועות וחודשים רבים של הכנות, החל מבחירת המקום עצמו, הכיבוד, המוזיקה וכו' ועד בחירת שמלת הכלה ובגדי החתן. כל זוג היה רוצה להיראות במיטבו ביום חתונתו ואצל רבים הדבר כולל גם אימון גופני בכדי להיכנס לכושר ולהתחטב לפני היום הגדול. במאמר הבא נדבר על ההכנות שניתן לערוך מהבחינה הזו לקראת החתונה ונכלול כמובן גם טיפים רבים.

תזונה נכונה ותוספי מזון לגוף מחוטב

ראשית, עוד לפני שהתחלתם לרוץ את הצעד הראשון או להרים את המשקולת הראשונה, חשוב לבדוק את התזונה שלכם. הדרך לגוף בריא וחטוב עוברת ראשית דרך תזונה בריאה, נכונה ומותאמת לצרכים של כל אחד ואחת מכם. פעילות גופנית, מאומצת ככל שתהיה, לא תעזור הרבה אם היא מלווה באכילה של מזון מהיר, שומני או הרבה פחמימות וסוכרים למשל. בתוך התזונה, אנחנו יכולים להזכיר שינויים במזון עצמו ותוספי תזונה שונים. תוספי התזונה הם חיוניים לעיתים מכיוון שלא ניתן בצריכת מזון מציאותית להגיע לערכים גבוהים של החומרים השונים שהגוף שלנו זקוק להם.

בכדי להתאים את תוספי המזון הנכונים, נמליץ לכם על שתי דרכים. הראשונה היא דרך קריאה של מידע אמין באינטרנט והשנייה היא ביקור וייעוץ אצל הרופא או תזונאי קליני. תוכלו למצוא באתר Vita plus מידע רב אשר יעזור לכם להבין את נושא תוספי התזונה לעומק. זהו אתר אמין עם מידע שנכתב על ידי מומחים בתחום. אותו מידע יהווה בסיס לפגישה עם הרופא או התזונאי. בפגישה, או סדרת הפגישות איתו, אתם תבנו תכנית תזונה מקיפה הכוללת את המצב הגופני הנוכחי שלכם ואת היעדים אליהם תרצו להגיע. ניתן גם לערוך בדיקת דם אשר תגלה חוסרים שונים בגוף. לפי תוצאות בדיקת הדם הזו, תותאם לכם תכנית של תוספי מזון מומלצים. כמובן שניתן לקחת עוד תוספי מזון ללא קשר לבדיקה אבל זהו המינימום הנדרש. ההתחלה בנטילת תוספי המזון והמעבר למזון בריא זוהי הזדמנות נפלאה לשנות הרגלי תזונה רעים ולאמץ מנהגי אכילה ונטילה של תוספי מזון המצריכים הרגל. מנהגים אשר ילוו אתכם כל חייכם ויעזרו לכם לשמור על הבריאות.

אימוני ספורט לחיטוב לפני החתונה

אימוני הספורט שלכם צריכים לכלול עליה הדרגתית במאמצים. זהו הבסיס לאימון מוצלח שיביא תוצאות וימנע מכם פגיעות ספורט דווקא לפני החתונה. שימו לב שאימון שכזה צריך להתחיל זמן רב ככל הניתן לפני החתונה. אם אתם מתחילים להתאמן לאחר תקופה ארוכה בה לא עסקתם בספורט, עליכם יהיה למצוא את הספורט שיתאים לכם. לפעמים אנשים מתחילים בסוג ספורט מסוים ומגלים שהוא פשוט לא מתאים, למשל ריצה אשר מכבידה להן על הברכיים.

 

את האימון לפני החתונה תוכלו לשלב בין ספורט אירובי אשר יתרום לכושר הגופני ולאיבוד שומנים, ביחד עם אימונים אנאירוביים מדודים. הרמת משקולות או אימוני כוח יכולים להביא לתוצאות אבל חשוב מאד לעשות אותם באופן הדרגתי, מחושב ובהתייעצות עם איש מקצוע מוסמך. ניתן להגיע לתוצאות יפות ולחטב את הגוף אם תתחילו כמה חודשים לפני החתונה ותתמידו בשגרת האימונים שהצבתם לעצמכם.