חתונה אזרחית בפורטוגל: לארגן את האירוע שלכם מעולם לא היה פשוט יותר

חתונה אזרחית בפורטוגל: לארגן את האירוע שלכם מעולם לא היה פשוט יותר

נסיעה לפורטוגל לרגל טקס נישואין אזרחי יכול להתבצע באופן קל ופשוט, וזאת בתנאי כי אתם מקיימים את התנאים אותם נציג במדריך הבא – מתוך מטרה לסייע לכם בארגון והפקה של אירוע חד פעמי.

חתונה אזרחית בפורטוגל: כל מה שרציתם לדעת לקראת היום החשוב ביותר בחייכם

יותר ויותר זוגות בוחרים לערוך את טקס החתונה שלהם מעבר לים, ובייחוד בפורטוגל. הסיבה לכך היא היכולת להפיק את הטקס בלוקיישן חלומי אשר ממוקם במרחק טיסה קצר מישראל. חשוב לדעת כי פורטוגל היא בין המדינות הבודדות בעולם אשר מאפשרות לקיים טקס נישואין של זוגות חד מיניים, ולכן מדובר ביעד מושלם שמאפשר לכם להפיק טקס ייחודי בקלות רבה. עם זאת, לפני שאתם ממהרים לארוז את המזוודות חשוב להבין כיצד התהליך מתבצע, וזאת בכדי שתוכלו להשלים אותו בצורה חוקית ובשובכם לארץ להירשם כידועים בציבור. מעמד רישום הנישואין בפורטוגל מתבצע ע"י נציג של משרד המשפטים, ומדובר במעמד קצר שבמסגרתו הנציג יקריא בפניכם נוסח קבוע של ברית הנישואין. למחרת האירוע או מספר ימים לאחר מכן תוכלו לגשת לבית העיירה מתוך מטרה לקבל את פרוטוקול הטקס והנישואין, מתוך מטרה לתת תוקף חוקי. שימו לב כי בכדי להירשם כידועים בציבור (מעמד זהה לזוגות נשואים) אתם נדרשים לתרגם את המסמך ולחתום עליו ע"י נוטריון, כחלק מדרישות החוק. אולם, חשוב לציין כי בעקבות הביקוש הרב לנישואין במדינה החלו הרשויות לבצע תיעדוף לאזרחי המדינה, ועל כן אם אתם רוצים לקצר את ההליך כמו גם ליצור לעצמכם אופק עתידי – ניתן ואף רצוי לבחון האם אתם זכאים להגשת דרכון פורטוגלי. לעוד פרטים תוכלו להיכנס לאתר פורטוגל פספורט שמתמחה בתחום ויכול לסייע לכם בהתחלת התהליך.

חתונה אזרחית בפורטוגל: לארגן את האירוע שלכם מעולם לא היה פשוט יותר

הוצאת דרכון פורטוגלי: דרך מצוינת ליצור עתיד משותף מעבר לים

מעל ל 10,000 ישראלים הוציאו בשנים האחרונות דרכון פורטוגלי, וזאת בשל תיקון לחוק אשר עבר לפני מספר שנים ומאפשר לישראלים שמוכיחים כי הם צאצאים של אנוסי ספרד ופורטוגל לקבל דרכון בהליך מקוצר ביחס למדינות אחרות באירופה. לדרכון יש חשיבות עצומה מבחינתם וזאת מאחר שהוא לא רק מקל על תהליך הנישואין במדינה אלא גם מאפשר לכם לחיות ולהתגורר במדינה, לעבוד וללמוד כמו גם לנוע באופן חופשי בין מדינות האיחוד האירופי כמו גם להיכנס לארה"ב ולאוסטרליה ללא חובה להוצאת ויזה. במידה לאחד מבני הזוג יש דרכון בתוקף, תוכלו לקצר את התהליך של רישום הנישואין כמו גם ליצור לעצמכם אופק לעתיד משותף מעבר לים – שאיפה נחשקת במיוחד ע"י ישראלים רבים שהבינו כי דרך קבלת דרכון זר ניתן ליצור עתיד באירופה, ובייחוד בפורטוגל שחווה פריחה כלכלית אדירה, כתוצאה מתהליך ארוך שעברה, וזכה לפירות.

הכנות חשובות לקראת הטקס

על מנת שתוכלו לבצע את התהליך בצורה הטובה ביותר, נדרש מכם להכין מראש מסמכים הכוללים בין היתר את תעודת הלידה המקורית, תמצית רישום אותו ניתן לקבל דרך מנהל האוכלוסין. בנוסף, שימו לב כי יש ברשותכם חתימה של נוטוריון לצורך הגשת המסמכים לרשויות בפורטוגל מתוך מטרה לספק למסמכים שלכם תוקף בינלאומי וחוקי. על מנת שתוכלו לתכנן את הטקס בצורה הטובה והמקצועית ביותר, רצוי ליצור קשר עם חברה המתמחה בתחום של הפקת חתונות מעבר לים לטובת ליווי וסיוע כך שתוכלו להתרגש מהרגע ולנצור אותו, מבלי להתעסק באלמנטים שונים כמו יצירת קשר עם ספקים או איתור לוקיישן שגוזל מכם זמן ומאמץ.

לסיכום, חתונה בפורטוגל מהווה הזדמנות מעולה ליצור טקס נישואין אזרחי ומיוחד המשקף את השקפת עולמכם כזוג. עם זאת, חשוב לדאוג לפני להיבטים בירוקרטיים כמו למשל הוצאת דרכון פורטוגלי וכן הכנת המסמכים, מתוך מטרה לעבור את הטקס בצורה טובה אבל גם חוקית.