גם האורחים הקטנים חשובים: רעיונות לעמדת ילדים באירוע משפחתי

גם האורחים הקטנים חשובים: רעיונות לעמדת ילדים באירוע משפחתי

ללא מעט אירועים משפחתיים, מוזמנים גם ילדים. אך לעיתים, הילדים מוצאים את עצמם ללא כל מעש באירוע, ובמקרים מסוימים, גורמים להוריהם לעזוב את האירוע מוקדם מהצפוי. איך אפשר להעסיק את הילדים באירוע משפחתי? בשנים האחרונות יש טרנד נהדר שתופס תאוצה – עמדת ילדים. מדובר בעמדה שיש בה שלל פעילויות מהנות, כך שהילדים עסוקים במהלך האירוע, ההורים יכולים ליהנות מהאוכל ומהמסיבה, ובעצם… כולם מרוצים. נשמע מעולה, לא? ובכן, ריכזנו בעבורכם 5 רעיונות לעמדת ילדים באירוע משפחתי.

עמדה עם משחקי יצירה מעניינים

תוכלו להקים עמדה שממוקמת בקבלת הפנים או לחלופין לצד רחבת הריקודים, ובה להניח שלל חומרי יצירה ומשחקי יצירה מסוגים שונים.

  • חימר קל – אם אתם מחפשים משחק שמפתח את החשיבה ולא מלכלך, מוטב שתיקחו בחשבון את החימר הקל. מדובר בחומר גמיש עמו ניתן לפסל בקלות שלל אלמנטים צבעוניים, כשהוא אינו רעיל ואינו מלכלך.
  • דפי צביעה וחבילת צבעים לכל ילד – אופציה נוספת היא לחלק לכל ילד שמגיע לעמדה, דפי צביעה וחבילת צבעים אישית, כך הילדים יוכלו לצבוע את הציורים במהלך האירוע, ואף לקחת את הדפים איתם לשולחן שבו יושבים ההורים.
  • חוברת פעילות – ניתן להכין מבעוד מועד חוברת פעילות לילדים, הכוללת דפי צביעה, מבוכים, תשחצים וכו'. עם מעט יצירתיות, תוכלו להכין חוברת ייעודית לאירוע, למשל אם מדובר בבר מצווה, ניתן לשלב את שמו של חתן בר המצווה בתוך התפזורת, ואם זו חתונה, הרי שניתן להכין מבוך, כשהמשימה היא להגיע אל הכלה.

עמדת פעילות עם מפעיל חיצוני

עמדת פעילות לילדים, בה נמצא מפעיל חיצוני, יכולה להתאים גם לאירוע קטן וגם לאירוע גדול. נכון, תכנון אירועים קטנים לעיתים מוגבל בתקציב, אבל אם יש לא מעט ילדים שמוזמנים לאירוע, יכול מאוד להיות שזו עשויה להיות אופציה טובה בעבורכם. לרוב מדובר על עמדת פעילות שממוקמת מחוץ לאולם, או לצד רחבת הריקודים, ויש בה מתנפחים, משחקים ופעילות שמועברת על ידי המפעיל (כמו הפעלה ייחודית, משחקי חברה, בלוני צורות וכו').

גם האורחים הקטנים חשובים: רעיונות לעמדת ילדים באירוע משפחתי

עמדת צילום מדליקה במיוחד

כשמדובר בילדים מעל גיל 10, סביר מאוד להניח שהם נמצאים ברשתות החברתיות, ולא מעט. תוכלו לארגן בעמדת הילדים עמדת צילום מדליקה, עם שלל אביזרים ואלמנטים, כמו מניפות, כובעים, צעיפים נוצצים וכו'.

עמדת מולטימדיה

עמדת מולטימדיה לילדים יכולה להיות רעיון מדליק במיוחד, ובמיוחד אם היא כוללת משחקי מחשב, משחקי מציאות מדומה, ומשחקים דיגיטליים שילדים אוהבים. כדאי לברר מראש מה העלויות של עמדה שכזו, ולכלול זאת בחישוב התקציב של האירוע.

זה חייב להיות יקר? אז זהו, שלא!

עמדת ילדים לא חיבת להיות הוצאה גבוהה, ובהחלט ניתן לעצב את העמדה באופן עצמאי ולחסוך בעלויות. תוכלו להזמין אלמנטים בעלי אקספרס, לרכוש צבעים ודפי צביעה מחנות סיטונאית, ובמקום מפעיל חיצוני, לגייס את בני הדודים לטובת העמדה.

יש מגוון רחב של דרכים להעסיק את הילדים באירוע, ולהפוך אותו לאטרקטיבי גם בעבורם. עמדת ילדים יכולה להתאים לכל אירוע משפחתי, החל מברית או בריתה, דרך בר ובת מצווה ועד לחתונה.

מזל טוב!